Livekarusellen - Semifestival 1

Publikrösning via spelningssidan: http://www.livekarusellen.se/ostergotland/spelstallen-ostergotland/dynamo-musikhus/semifestival-1/

Kl. 19.00 Skvallertorget
Kl. 19.30 Run Rock
Kl. 20.00 Arman Sedic
Kl. 20.30 Lars Boquist & the 1712´s
Kl. 21.00 Sam Dale
Kl. 21.30 Out of Mind

Kl. 21.50 Paus
Kl. 22.15 ca De två artister som går vidare till distriktsfestivalen den 4 maj presenteras.

Coacher/Jury
Andreas Homanen, NT/Corren
Kevin Acuna, Marx Gallo
Niclas Jansson; gitarrist o låtskrivare i bla Linköpings Legender
Jenny Sundberg, Norrköpings musikförening
Alexandra Ekelöf, Captain Jack´s Army

Instagram: tagga era bilder med: #livekarusellen

Fixa biljetter här:


Kl 19:00, torsdag 11 april

Pris:


Dynamo




Informationen på sidan hämtas från www.ostergotland.events

 

 
På gång
Bahamas Comedy
25 april kl 18:00
På Dynamo

Ljudteknikworkshop-liveljud
27 april kl 10:00
På Dynamo

Improvisationsteater - Teater Impuls
27 april kl 19:00
På Teater Bråddgatan 34

Tigers - 60 talsmusik med garanti
27 april kl 19:00
På Dynamo

Premiär: Klumpen 4-9 år
28 april kl 15:00
På Teater Bråddgatan 34

Ljudteknikworkshop-liveljud
28 april kl 10:00
På Dynamo

Equal Rights for Integration
5 maj kl 12:00
På Dynamo

DJ Främjandet play and talk
10 april kl 18:00
På Dynamo

Jazzcafé (med tre band)
11 maj kl 18:30
På Dynamo

Livekarusellen - Semifestival 1
11 april kl 19:00
På Dynamo

Havredrömmar
17 maj kl 18:00
På Teater Bråddgatan 34

Kristians Julia av Cecilia Lundh
17 maj kl 20:00
På Teater Bråddgatan 34

The Bitter End Bluesband
17 maj kl 19:00
På Dynamo

Älskaren
18 maj kl 16:00
På Teater Bråddgatan 34

Apatiska för Nybörjare PREMIÄR
18 maj kl 19:00
På Teater Bråddgatan 34

Havredrömmar
18 maj kl 20:00
På Teater Bråddgatan 34

Ruttet - Av Sofia Fredén
18 maj kl 14:00
På Teater Bråddgatan 34

Den luft andra inandas
18 maj kl 18:00
På Teater Bråddgatan 34

Apatiska för Nybörjare
19 maj kl 16:00
På Teater Bråddgatan 34

Ruttet - Av Sofia Fredén
19 maj kl 16:00
På Teater Bråddgatan 34

En natt i februari
19 maj kl 18:00
På Teater Bråddgatan 34

Den luft andra inandas
19 maj kl 14:00
På Teater Bråddgatan 34

Apatiska för Nybörjare
23 maj kl 19:00
På Teater Bråddgatan 34

Havredrömmar
24 maj kl 20:00
På Teater Bråddgatan 34

Älskaren
24 maj kl 18:00
På Teater Bråddgatan 34

Apatiska för Nybörjare
24 maj kl 19:00
På Teater Bråddgatan 34

Kristians Julia av Cecilia Lundh
25 maj kl 18:00
På Teater Bråddgatan 34

Älskaren
25 maj kl 16:00
På Teater Bråddgatan 34

En natt i februari
25 maj kl 16:00
På Teater Bråddgatan 34

Ruttet - Av Sofia Fredén
25 maj kl 14:00
På Teater Bråddgatan 34

Ljudteknikworkshop-liveljud
25 maj kl 10:00
På Dynamo

En natt i februari
26 maj kl 14:00
På Teater Bråddgatan 34

Den luft andra inandas
26 maj kl 16:00
På Teater Bråddgatan 34

Kristians Julia av Cecilia Lundh
26 maj kl 18:00
På Teater Bråddgatan 34